NAPRZECIW
OCZEKIWANIOM

Szanowni Państwo,

Naszą aktywność zawodową wiele lat temu zdecydowaliśmy się ukierunkować na zagadnienia związane z wadami przegrody międzyprzedsionkowej serca, zwłaszcza na problem obecności przetrwałego otworu owalnego (PFO) oraz związanych z nim objawów klinicznych.

W wyniku tej decyzji od 20 lat zajmujemy się kwalifikacją, diagnostyką oraz wykonywaniem zabiegów przezskórnego zamykania ubytków w przegrodzie międzyprzedsionkowej.

Uznaliśmy, że istnieje potrzeba, aby udostępnić usystematyzowane oraz zweryfikowane pod względem merytorycznym informacje dotyczące PFO. Chcieliśmy, aby informacje zawarte na tej stronie stanowiły zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy ułatwienie pozwalające zrozumieć, czym jest PFO i pozwoliły podjąć ewentualną decyzję w kwestiach dalszego postępowania medycznego.

Decyzja o kwalifikacji do diagnostyki i zabiegu zawsze podejmowana jest przez zespół lekarzy, kardiologów i neurologów, a zamieszczone tutaj informacje stanowią zaledwie ułamek dostępnej wiedzy i potencjalnych aspektów związanych z PFO.

Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy przesyłać za pomocą formularza kontaktowego.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji.
Ewa Konarska-Kuszewska i Przemysław Węglarz

Opis obrazka

PUBLIKACJE

LINKI